Johannes Lichtenauer


Viena iš esminių fechtavimo figūrų viduramžiais buvo Johanas Lichtenaueris (Johannes Liechtenauer, Hans Lichtenauer, Lichtnawer, Johannes von Liechtenau). Nieko tikro apie šį asmenį nėra žinoma. Jokio jo rašyto teksto iki šių laikų neišliko, panašu, kad jis nieko net nerašė. Visgi, išliko jo mokinių rašyti ar kopijuoti tekstai, o Lichtenauerio fechtavimo sistema tapo pagrindu beveik visiems traktatams praktiškai dviem šimtams metų į priekį.

Lichtenaueris gimė apie 1300-uosius, Vokietijoje ir buvo keliaujantis meistras – mokęsis iš kitų meistrų ir mokęs daugelį žmonių Europoje. Vėliau jis sukūrė tam tikrą sistemą, kurią surašė jo mokiniai ar meistrai, susipažinę su jo fechtavimo technika. Ankstyviausias žinomas tekstas yra Codex Döbringer, dar žinomas kaip
MS 3227a, datuojamas 1389 m. Vėliau dar buvo išleista daugiau kaip dešimt teksto versijų ar visiškai perdirbtų kūrinių ir visuose juose jaučiama ta pati sistema, dažnai net tiesiai kalbama, jog tekste yra dėstoma Lichtenauerio fechtavimo sistema. Dažnai tekstuose jis yra vadinamas meistru arba didžiuoju magistru.

Įrašas paskelbtas temoje dvirankis kalavijas, istorija, šaltiniai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s