Istorinio fechtavimo organizacijos

Buvau kalbėjęs, jog Vakarų Europoje istorinis fechtavimas jau yra nuėjęs gana ilgą kelią, todėl ten įvairiausių klubų, organizacijų ir kitų darinių yra kaip grybų po lietaus. Tai tos organizacijos stumia istorinį fechtavimą į priekį ir šviečia visuomenę apie istorinius kovos menus. Lietuvoje, deja, apie istorinį fechtavimą žino vienetai, o istorinio fechtavimo organizacijų tiesiog nėra. Kuo tos organizacijos naudingos?

Na visų pirma, jos atlieka šviečiamąjį vaidmenį. Turiu galvoje ne tik neapčiuopiamą visuomenės švietimą, bet ir pačių fechtuotojų švietimą. Tose organizacijose pilna šiam reikalui atsidavusių žmonių, kurie dirba su šaltiniais, ieško naujų duomenų, mėgina atkurti technikas ir šiaip dirba įvairiais fechtavimo klausimais.

Viena rimčiausių organizacijų yra HEMAC: Historical European Martial Arts Coalition, lietuviškai kalbant Istorinių Europinių kovos menų koalicija (http://www.hemac.org/php/main.php). Ji vienija daugelį europietiškų istorinio fechtavimo klubų bei pavienių fechtuotojų.

Amerikiečiai irgi turi ARMA: The Association for Renaissance Martial Arts (Renesansinių kovos menų asociacija) (http://www.thearma.org/about.htm).

Yra ir mažiau rimtesnių ar lokalių organizacijų, kaip BFHS: British Federation for Historical Swordplay (Britų istroinio fechtavimo federacija) (http://thebfhs.org.uk/home)

arba EMCA: European Medieval Combat Academy (AMEK) (Europinės viduramžių kovos akademija) (http://www.zwaardvechten.nl/content.php)

Taip pat yra ir gana stiprių istorinio fechtavimo klubų arba organizacijų padalinių. Gana stipri yra Gioteborgo (Švedija) istorinio fechtavimo organizacija (http://www.ghfs.se/), neseniai suorganizavusi tikrai stiprų Europos istorinio fechtavimosi čempionatą.
Taip pat stipri vokiečių Hammaborg: http://www.hammaborg.de/en/index.php, jau daugiau kaip 10 metų organizacija.

Stiprūs ir angliški klubai: Schola Gladiatoria (http://www.fioredeiliberi.org) bei Boar’s Tooth Fighting school (http://fightmedieval.com) ir daugelis kitų.

Vienu žodžiu, Europoje ir Pasaulyje organizaciniu lygiu istorinis fechtavimas yra tikrai stiprus ir nė kiek nenusileidžia sporto federacijoms.

Tuo tarpu Lietuvoje apie istorinį fechtavimą žino tiktai pavieniai žmonės ir apie organizacijas šioje srityje kalbėti dar anksti. Ko gero, tai ir yra viskas, ką norėjau pasakyti šiuo įrašu. Vis dėlto, tikiu, kad ir pas mus atsiras žmonių, norinčių suprasti šį tikrai rimto sportinio pasirengimo bei tam tikro minčių nusistatymo reikalaujančio užsiėmimo. Jei tokių jau esti, rašykite komentarų skiltyje, mėginsime organizuotis ir pamėginti gvildenti šią sritį toliau.

Įrašas paskelbtas temoje dvirankis kalavijas, istorinis fechtavimas, kalavijo menas ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

  1. Šarūnas sakė:

    Būtų gerai pradėti treniruotis istorinį fechtavimą – pvz. XVII a. “sparnuotųjų“ husarų kardais

  2. lichtenaueris sakė:

    Be abejo. Jei tik atsirastų daugiau entuziastų, tai būtų galima treniruotis. Šiuo metu vykstantys užsiėmimai yra skirti daugiau viduramžių kovos menams, tačiau man asmeniškai įdomūs visi istorinio fechtavimo variantai. Tiesa, ATR sparnuotųjų husarų laikų fechtavimo stiliaus dokumentų nėra išlikę (bent jau man neteko su jais susidurti), tačiau yra XVIII a. lenkų meistrų fechtavimo traktatų, kuriuose galima atsekti ir senesnę fechtavimo tradiciją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s