Treniruočių ekipuotė

Šį tinklaraštį pradėjau truputį iš kitos pusės. Specialiai nesiėmiau praktinės IFo dalies, nes pastaroji tėra tik viena medalio pusė. Norėjau uždėti apžvalgų ir teorinių pamąstymų foną, tam, kad skaitytojai suprastų, jog reikia būti gerai teoriškai „pasikausčiusiam“. Na o dabar pamėginsiu įdėti keletą praktinių įrašų.

Taigi, treniruočių ekipuotė. Visų pirma, nevadinčiau to ginklais ir šarvuote, nes (galbūt ką nors nuvilsiu) bent jau porą metų šiame dalyke nei metalinių ginklų, nei šarvuotės neprireiks. Pirmiausia reikėtų koncentruotis į pačius veiksmus, tai šarvuotės detalės čia visiškai nieko nereiškia. Vakaruose priimta treniruotis su tam tikra ekipuote – fechtavimo kauke, pirštinėmis, kūno ir blauzdų apsaugomis. Pradžioje kaukė ir pirštinės yra svarbiausios. Kūno apsaugos iki sparingo nebūtinos. Su ekipuote yra viena blogybė – jos Lietuvoje nėra, tai viską reikėtų užsakinėti ir atsisiųsti (ebay’us ar kitos parduotuvės),o tai nėra pigu.

  • untitledKaukė. Kaukė yra būtina, nes daugelis smūgių eina į galvą, veidą ir panašiai, tad nesinorint traumuotis, reiktų pasirūpinti gera galvos apsauga.  Tinkamiausia yra 1600N kaukė (skaičius žymi, kad kaukė gali atlaikyti 1600 niutonų spaudimą). Sportinio fechtavimo kaukė yra 300N ir smūgio dvirankiu kalaviju gali neatlaikyti. Žinoma, papildomos apsaugos, apie kurias kalbėjom anksteniuose įrašuose, irgi būtų gerai.
  • untitledPirštinės. Dalis smūgių eina į rankas, taip pat dažnai susikabinimų metu kalavijai gali nuslįsti link rankų, tai pirštinės nėra vien dėl vaizdo. Jos turi tikrai saugoti kiekvieną piršto falangą, nes net ir naudojant  ne metalinius ginklus, traumų išvengti sunku, jei gerokai nepasisaugoti. Ir dar labai svarbu, kad pirštai ir riešai išliktų lankstūs, tai būtų gerai turėti pirštuotas pirštines. Gerai būtų turėti savo pasigamintas pirštines, tačiau Vakaruose buvo adaptuotos lakroso pirštinės. Taip pat gali būti naudojamos policijos riaušių malšinimo pirštinės. hatchTeko girdėti, kad kovose su dvirankiais kalavijais yra naudojamos Milano XVa. stiliaus tvirtos odos, bet kiek jos veiksmingos tai nežinau.
  • HEMA%20jacket08BTCHSTPROOLV-2Kūno apsaugos. Kūno apsaugos yra dvejopos. Vienos yra grynai krūtinei apsaugai, kitos viso torso ir rankų apsaugai iki riešų. Pataroji yra sukurta specialiai istoriniam fechtavimui.
  • groin-protector„Brangiausiųjų apsauga“. Dalyje traktatų ir mokymų IFe pasitaiko smūgių į jautriausią vietą arba į kirkšnies arteriją (kad greičiau nukraujuotų priešininkas), todėl praktikuojantis tokį mokymą turėtų irgi apsisaugoti.

Taigi tiek apsaugų. Galima paprieštarauti: kam tiek visokios plastmasės. Gal jos visai nereikia, arba užtenka rekonstrukcinių šarvų. Tačiau vėlgi grįžtu prie IFo esmės – kovos tikslas buvo pataikyti į neapsaugotas arba (jei kaunamasi nešarvuotoje dvikovoje) į jautrausias vietas. Tuo metu nebuvo žaidimo „aš neduosiu tau ten, o tu neduok man čia“. Todėl šiuolaikinės apsaugos yra patogiausias būdas apsisaugoti nuo nemalonumų treniruočių metu.

Bet kokiu atveju, pradžioje besitreniruojantiems užtektų tik kaukės ir pirštinių. Pilną ekipuotę reikėtų turėti jau besisparinguojantiems pilna jėga.

Įrašas paskelbtas temoje ekipuotė, Kaukė, Pirštinės, Treniruotės, Įranga. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s