Dvirankio kalavijo kovos sistema. Pagrindai I.

Grįžtu prie kovos esmės ir pasistengsiu naujais įrašais aptarti kovų dvirankiais kalavijai bei skydu ir kalavijais pradmenis. Tai nebus „vienintelės geros“ kovos sistemos, tačiau tikiuosi, kad jų aptarimas padės suprasti, kokios yra tos sistemos. Jos nėra mano sugalvotos, jos remiasi kitų klubų kovų sistemomis, tik galbūt skydo ir kalavijo papildžiau savo pastebėjimais.

Taigi, dvirankio kalavijo pradmenys. 

I.                    Pagrindai

  1. Atstumas
   a. Didelis atstumas – stovint tokiu atstumu reikia atlikti taisymo žingsnelį , kad būtų galima smūgiuoti paprastu žingsneliu.
   b. Vidutinis atstumas – kai galima iškart smūgiuoti paprastu žingsneliu.
   c. Nedidelis atstumas – kai galima smūgiuoti nedarant žingsnio. Toks atstumas leidžia imtis užlaužimų ar kitų imtynių veiksmų.
  2. Linija – reiškia, kad kalavijas yra nukreiptas tiesiai į kažkurį atsidengimai.
  3. Kalavijo laikymas – kalavijas laikomas dviem rankom. Dešinė ranka šalia rankenos (gali net liesti rankeną), kairė prie buoželės arba net apimti buoželę. Yra ir laikymas su nykščiu, kai dešinės rankos nykštys spaudžia kalavijo geležtės plokštumą. Paprastai laikant lengviausia smūgiuoti daugmaž vertikaliai (kalavijo geležtė juda vertikaliai), o laikant su nykščiu, geležtė vaikšto iš kairės į dešinę (arba atvirkščiai).
  4. Kalavijo dalys.  Pagrindinės dalys yra geležtė ir rankena. Rankena dalijasi į buoželę, delno dalį ir gardą. Geležtė dalijasi į ilgąją (apatinę), trumpąją (viršutinę) ir smaigalį.
   1. Geležtė dar dalijasi į stipriąją ir silpnąją dalis. Stiprioji – tai dalis nuo rankenos iki maždaug vidurio – ja yra atliekami blokai. Silpnoji dalis nuo smaigalio iki maždaug vidurio – ja yra puolama.
  5. Vor, Nach ir Indes – trys esminiai principai užtikrinantys iniciatyvą kovoje.a. Vor – reiškia puolimą pirmam prieš tai, kai priešininkas smūgiuoti taip nesuteikiant jam galimybės smūgiuoti. Todėl svarbu smūgiuoti iškart arba matant, kad priešas ruošiasi smūgiuoti, neleisti jam to padaryti.
   b. Nach – atvejis, kai pirmas smūgiuoja priešininkas. Tada svarbu panaudoti Indes  ir atgauti iniciatyvą.
   c. Indes – atvejis, kai kartu yra atliekamas blokas ir smūgis. Šis atvejis yra susijęs su Fuhlen – jaučiant spaudimą, kurį priešininkas suteikia kalavijui, atspėti jo ketinimus.
  6. Keturi atsidengimai.  Lichtenauerio mokyme kūnas dalinasi į keturias atviras dalis. Jos yra dalijamos horizontalia ir vertikalia linija, kurios susikryžiuoja maždaug ties saulės rezginiu.
  7. Stovėjimas. Paprastas stovėjimas – kai  priekinės kojos pėda yra tiesiai nukreipta  į priešininką, o galinės kojos pėda yra per 45 laipsnių kampą nuo priekinės. Kūnas yra tiesus, šiek tiek (bet nedaug) palinkęs į priekį.  Stovėti reikėtų ne per tiesiai ir ne per daug pritūpus. Stovėjimas turi būti toks, kad būtų galima atlikti veiksmus bet kuria kryptimi. Svoris turi būti paskirstytas vienodai abiems kojoms.
  8. Žingsniavimas.a. Paprastas žingsnelis perkeliant galinę koją į priekį
   b. Dvigubas žingsnelis – kai  galinė koja perkeliama paprastu žingsneliu į šoną, o priekinė perkeliama atgal, kad kūnas atsidurtų tiesiai priešais priešininką.
   c. Slystantis žingsnelis – kai pėda nukreipta judėjimo kryptimi juda pirma, o kita koja yra pastatoma sustiprinti stovėsenai. Judant priešinga kryptimi – pirma juda ta koja, kuri judant į priekį, juda paskutinė.
   d. Taisymo žingsnelis – judanti  pirma koja yra pritraukiama prie kitos ir tada antra koja pailgina žingsnelį.
  9. Smūgiavimas. Smūgiuojant svarbu sustabdyti smūgį. Smūgiuojant Oberhau (iš viršaus) svarbu sustabdyti smūgį daugmaž ties viduriu, neleisti kalavijui nusileisti žemyn. Smūgiuojant Unterhau (iš apačios), smūgį stabdyti, kai kalavijas pasiekia viršutinių stovėsenų aukštį.
  10. Pagrindiniai smūgiai.
      1. Smūgiavimas AF – tiesus Oberhau
      2. BF ir ir HD – skersinis Oberhau
      3. CG ir GC – Mittelhau
      4. FB ir DH – Unterhau
      5. EA labai retai naudojamas tiesus Unterhau

Treniruotė ilgu kalaviju1

Įrašas paskelbtas temoje dvirankis kalavijas, istorinis fechtavimas, Lichtenauer, Treniruotės ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s