Dvirankio kalavijo kovos sistema. Pagrindai II.

I.                    Stovėsenos. Stovėsenos yra Lichtenauerio mokymo pagrindas. Svarbu yra neužsibūti vienoje stovėsenoje per ilgai, taigi reiktų nuolatos judėti ir keisti stovėsenas. Šiame mokyme smūgiai išsivysto tarpuose tarp stovėsenų.

  1. Vom Tag (nuo ryto arba nuo stogo) nuo peties. Stovima tiesiai, gana aukštai. Kalavijas trumpąją geležte atremtas į petį ir paruoštas tiesiam Oberhau. Dešinėje šios stovėsenos versijoje kalavijas yra laikomas ant dešinio peties, kalavijo smaigalys 45 laipsnių kampu nukreiptas atgal. Kairė koja priekyje. Kairė stovėsenos versija – veidrodinė. Kairinėje versijoje rankos laikančios kalaviją sukryžiuotos, todėl puolimas yra silpnesnis nei dešininės.
  2. Vom Tag virš galvos. Kalavijas iškeltas virš galvos. Abi rankos sulenktos, o kalavijas eina atgal virš galvos apie 45 laipsnių kampu. Fechtuotojas privalo pilnai matyti priešininką iš po kalavijo buoželės. Kairinė nuo dešininės versijos skiriasi tik kojų padėtimi (dešinėje stovėsenoje, kairė koja priekyje).
  3. Alber (kvailys). Tai daugiau mažiau Vom Tag virš galvos smūgio užbaigimas. Ši stovėsena dažnai naudojama priešininkui išprovokuoti smūgiuoti į galvą. Dešinėje pozicijoje kairė koja priekyje, kalavijas nuleistas žemyn, kartais ne liečia žemę. Kairinėje skiriasi tik kojų pozicija.
  4. Ochs (jautis). Dešininėje versijoje kairė koja priekyje, kalavijas laikomas aukštai, dešinėje ir šiek tiek priekyje virš galvos. Visas kalavijas, tiek rankena, tiek geležtė laikoma tiesiai, lygiagrečiai žemei, smaigalys nukreiptas tiesiai į priešininko veidą. Dešinė ranka beveik ištiesta. Rankos sukryžiuotos. Kairinėje versijoje, dešinė koja priekyje, kalavijas horizontaliai toli priekyje, dešinė ranka pilnai ištiesta. Kalavijas laikomas nykštiniu laikymu.
  5. Pflug (plūgas). Ši stovėsena grasina dūriu iš apačios. Dešininėje versijoje, kairė koja priekyje, kalavijo buoželė beveik remiasi į dešinį klubą, o smaigalys nukreiptas į priešininko veidą. Laikoma su nykščiu, ilgoji geležtė nukreipta žemyn. Kairinė versija – veidrodinė, išskyrus tai, kad ilgoji geležtė nukreipta į viršų.
  6. Schrankhut (užtvaro arba sukryžiuota stovėsena). Tokia stovėsena visiškai užblokuoja vieną atsidengimą ir priverčia pulti kitą. Dešininėje versijoje, kairė koja priekyje. Kalavijas smaigaliu liečia žemę į dešinę nuo kūno. Dešinė ranka pilnai ištiesta, laikoma su nykščiu ir ilgoji geležtė nukreipta į dešinę. Kairinėje versijoje, dešinė koja priekyje, rankos sukryžiuotos (dešinė ranka vėl ištiesta), smaigalys liečia žemę kairėje pusėje, o trumpoji geležtė į kairę.
  7. Langort (ilgas smaigalys). Iš esmės tai yra dūrio pabaiga, tačiau ir kaip pavienis veiksmas gali būti naudojamas norint laikyti priešininką per atstumą. Dešininėje versijoje, kairė koja priekyje, dešinė ranka pilnai ištiesta. Kairinė versija skiriasi tik pėdų padėtimi.
Įrašas paskelbtas temoje dvirankis kalavijas, istorinis fechtavimas, kalavijo menas, Lichtenauer, Treniruotės ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s