Dvirankio kalavijo kovos sistema. Pagrindai III.

Smūgių variacijos (Master cuts). Tai yra tam tikri smūgiai ar jų kombinacijos, kuriomis galima apsiginti nuo priešo atakos, pereiti į puolimą, staigiai atakuoti priešininką, perimti iniciatyvą ir pan. Šie smūgiai yra atliekami iš tam tikrų stovėsenų ir yra itin svarbūs kovoje su priešininku. Todėl labai svarbu išmokti juos atlikti teisingai.

 1. Zornhau (keršto smūgis). Tai yra skersas Oberhau arba kirtis iš viršaus. Jis yra naudojamas pulti priešininką Vor pozicijoje (Nach pozicijoje jis yra naudojamas kartu su dūriu). Naudojamas kartu su dvigubu žingsneliu.
 2. Krumphau (suktas smūgis). Krumphau yra skersas kirtis iš dešinės į priešininko dešinę. Laikant nykščiu yra atliekamas suktas ar spiralės formos smūgis. Paprastai kalavijas yra toli dešinėje, todėl kertant kalavijo smaigalys apibrėžia platų lanką dešinėje. Smūgio metu tikslinga taikyti į priešininko rankas ar galvą.
  i.      Vienas iš variantų stovint Užtvaro stovėsenoje kirsti į priešininko rankas, kai šis stovi Jaučio stovėsenoje. Atliekant didelį žingsnį į dešinę atliekamas suktas kirtis taikant į priešininko rankas. Kirtis tenka iš trumposios geležtės.
  ii.       Taip pat galima atlikti kirtį prieš bet kurį Oberhau (pvz., iš Vom Tag nuo peties). Tokiu atveju svarbu atlikti žingsnelį į šoną ir išeiti iš priešininko smūgio trajektorijos. Smūgiuoti tikslinga į rankas, kai šios yra šiek tiek žemiau krūtinės.
  iii.      Dar vienas variantas gintis nuo Oberhau yra, kai suktas smūgis yra atliekamas iš Vom Tag nuo peties, tada atmušamas smūgis Schrankhut stovėsenoje (numušant priešininko kalavijo plokštumą) ir pereinant į Plūgo stovėseną atlikti suktą smūgį  į priešininko galvą. Smūgis atliekamas ilgąją kalavijo geležte.
 3. Zwerchhau (užkertantis smūgis). Tai yra horizontalus viršutinis smūgis laikant kalaviją su nykščiu.
  i. Vienas variantas yra smūgiuoti iš Vom Tag nuo peties horizontaliai į priešininko galvą, kai šis yra Vom Tag virš galvos stovėsenoje. Svarbu kartu su smūgiu daryti žingsnelį šiek tiek į priekį ir į dešinę. Smūgis atliekamas trumpąja geležtės dalimi.
  ii. Kairės pusės Vom Tag nuo peties smūgis turi užsibaigti Jaučio stovėsenoje ir smūgis yra atliekamas ilgąja geležtės dalimi.
  iii. Dar vienas variantas yra nepasitraukti iš smūgio trajektorijos, o kai priešininkas atlieka tiesųjų Oberhau, pasitikti jį kalavijo rankena ir kartu atlikti Užkertantį smūgį. Tačiau tokiu atveju labai svarbu kuo toliau ištiesti abie rankas į priekį, kitaip priešininkas gali pasiekti tiek galvą, tiek rankas.
  iv. Pradedant kairiniu Vom Tag nuo peties variantu, prieš tiesų Oberhau galima naudoti Užkertantį smūgį iš kairės. Jis atliekamas tuo pačiu principu kaip ir iii. variantas.
Įrašas paskelbtas temoje dvirankis kalavijas, istorinis fechtavimas, kalavijo menas, Lichtenauer ir pažymėtas , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

3 komentarai

 1. grazus tas vardas sakė:

  Sveiki, gal kur treniruojetes?

  • lichtenaueris sakė:

   Sveiki, taip treniruojamės, bet dabar koncentruojamės į beginklę kovą. Prie istorinio fechtavimo grįšime nuo Naujų metų kažkur. Jei domina, atsakykite, pranešiu daugiau detalių.

 2. vardenis sakė:

  Jo domina, kur viskas vyksta?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s